Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
Бережімо дітей.
Бережімо дітей.

Поділитися новиною:

Бережімо дітей.

Правові наслідки невиконання батьками та дітьми своїх обов’язків

Правоохоронці Куп`янщини встановлюють обставини отруєння дітей

Інформація про доставляння до Ківшарівської районної лікарні трьох хлопчиків, віком від 5 до 9 років, надійшла до Дворічанського відділення поліції вчора о 21:30.

За попередніми даними діти отруїлися лікарським препаратом. Зі слів хлопчиків стало відомо, що вони гуляли на вулиці в с. Мечніково, Дворічанського району без нагляду дорослих та знайшли на зупинці громадського транспорту невідомі таблетки і з’їли їх. Наразі стан здоров’я дітей задовільний, вони відпущені додому.

З батьками та постраждалими дітьми правоохоронці провели профілактичну бесіду щодо недопущення подібних випадків у майбутньому.

За даним фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ст. 166 (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає максимальне покарання до 5 років позбавлення волі.

Також передбачена відповідальність за ст.184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -

тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - 
тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 


Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, - 
тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України , якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - 
тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
 

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/10113 | Переглядів: 99Дата публікації: 11:01 01.04.2017