Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Поділитися новиною:

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

БОТУЛІЗМ ПРОГРЕСУЄ.

Через спалах  хвороби у Харківській області посилили контроль за місцями торгівлі рибою. Окрім документів, продавці мають забезпечувати товару належну температуру та санітарні умови.

Ботулізм - небезпечне токсико-інфекційне захворювання, що протікає з ураженням нервової системи, що викликається паличкою ботулізму Clostridium botulinum

Захворювання виникає в результаті попадання в організм продуктів харчування, води або аерозолів, заражених ботулотоксином - речовиною, яка виробляє паличка ботулізму. Інфекція потрапляє в організм через слизові оболонки дихальних шляхів, шлунково-кишковий тракт, пошкоджену шкіру та легені. Ботулізм може проявлятися у вигляді одиничних отруєнь або у вигляді отруєнь цілих груп людей. В даний час найчастіше зустрічаються випадки захворювання, пов'язані з вживанням солоної риби (таранки) та консервів домашнього приготування. Без використання сучасних методів лікування ботулізму летальний результат становить до 30-60 %. Смерть настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності. Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно.

Збудник ботулізму дуже поширений в природі і тривалий час може бути присутнім у ґрунті. Джерелами збудника інфекції є теплокровні тварини (найчастіше сільськогосподарські тварини), деякі прісноводні риби, ракоподібні, а також сама людина, з екскрементами якого паличка ботулізму виділяється в навколишнє середовище і перетворюється в суперечки. Спори здатні тривалий час зберігатися в ґрунті, воді або мулі. Потрапивши з грунту або води на харчові продукти, наприклад овочі, зерно, м'ясо, збудник в умовах відсутності кисню починає активно розмножуватися. Найчастіше розмноження відбувається в консервованих продуктах (так як відсутній кисень), при цьому виділяється токсин (ботулотоксин), що є сильною отрутою й не руйнується шлунковим соком. Ботулотоксин в звичайних умовах навколишнього середовища зберігається до одного року, а в консервованих продуктах - протягом декількох років. Він стійкий у кислому середовищі, витримує великі концентрації кухонної солі й не руйнується в присутності спецій. Відомо сім типів збудників ботулізму. В Україні переважно зустрічаються типи А, В, Е. Спалахи ботулізму частіше всього викликаються збудниками типу А. Як правило, ботулотоксин накопичується в консервах, солоної риби, ковбаси і шинки, грибах і в інших подібних продуктах, приготованих з порушенням технології, особливо в домашніх умовах.

Але кажуть, щоб не стати жертвою смертельної хвороби покупці мають самі вимагати сертифікати якості на продукцію. Будьте обережні!

Керівництво Куп’янського ВП звертається з проханням до  жителів міста та району, будьте обережні!

 

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/10865 | Переглядів: 135Дата публікації: 18:14 22.07.2017