Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
Шановні громадяни!
Шановні громадяни!

Поділитися новиною:

Шановні громадяни!

За незаконну порубку лісів передбачено відповідальність.

Осінньо-зимовий період змушує частину громадян задумуватися над тим, чим опалювати власні домівки. Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ стали вкрай непривабливими. Тому єдиним оптимальним шляхом вирішення цього питання є придбання дров. Це місцевий енергетичний ресурс і він найближчий у наших умовах.

Проте громадяни вирішують цю проблему по-різному. Частина населення купує дрова законним шляхом, незважаючи на високу вартість.

Але є ще одна категорія громадян, яка обирає свій шлях забезпечення дровами. Вони йдуть до лісу і самовільно пиляють дерева на дрова. Такий спосіб є злочинним. Адже за самовільну вирубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 (Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка) Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Крім того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Тож вибирайте чим обігрівати свої оселі, законно придбаними дровами чи одним незаконно зрубаним деревом.

Варто додати, що в також за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку лісу визначено максимальне покарання:

— позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого.

Звертаюся до представників громадських об’єднань з проханням - при виявленні таких фактів одразу повідомляти правоохоронні органи за телефоном: 0504015282 або «102.

 

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/11305 | Переглядів: 119Дата публікації: 16:30 17.10.2017