Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
УВАГА! ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
УВАГА! ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Поділитися новиною:

УВАГА! ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

ОБЕРЕЖНО НОВИЙ «Старий» ВИД ШАХРАЙСТВА!

 

Схема проста: шахраї кілька разів дзвонять на Ваш номер і скидають, Ви передзвонюєте на ці номери. Після цього поповнюють ваш рахунок до 10 гривень (3,4,5….) Потім, зловмисники звертаються до оператора зв'язку з заявою про втрату сім карти, якщо абонент, не є контрактним. Оператор просить назвати певні дані, а саме, як правило: дата, сума останнього поповнення рахунку та останні мобільні номери з якими підтримували зв'язок. Надалі буде надано сім-карту з вашим номером мобільного телефону. Після цього зловмисники шукають безхатченко і він йде з копією свого паспорту та отримує нову сім-карту (дублікат). Отримавши номер, пов’язаний з платіжною банківською картою, зловмисник має можливість самостійно проводити банківські операції і таким чином заволодіває коштами потерпілого.

Будьте обережні! Намагайтеся нікому не передзвонювати, ні в якому  разі  не давайте своїх даних та номерів карток.

         Така історія вже сталася з нашим місцевим мешканцем. Чоловік займається продажем побутових товарів інтернет-мережі, тому йому постійно надходять дзвінки з різних номерів. Так і цього разу  він побачив на телефоні кілька пропущених дзвінків з різних номерів. Передзвонив, що і було потрібно зловмисникам. Через декілька хвилин на рахунок мобільного прийшло повідомлення про поповнення рахунка на 3 гривні, але згодом від мобільного оператора надійшло SMS, що номер буде  заблокований та недійсний. 

         За цей час: один зі зловмисників під виглядом власника телефону подзвонив оператору та  назвав дату, суму останнього поповнення та останні вхідні дзвінки - спровоковані самими ж шахраями, щоб заблокувати сім-карту і зробити її дублікат . Злодії тим часом за допомогою дубліката SIM-карти отримали доступ до банківських заощаджень чоловіка, так як номер мобільного був прив’язаний до банківської карти. Звідки перевели на свої рахунки майже 1000 гривень.

 

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/12158 | Переглядів: 98Дата публікації: 09:04 23.01.2018