Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

полковник поліції

Долженко Олександр Миколайович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
Куп’янські правоохоронці посилено контролюють передвиборчу компанію
Куп’янські правоохоронці посилено контролюють передвиборчу компанію

Поділитися новиною:

Куп’янські правоохоронці посилено контролюють передвиборчу компанію

Позачергові вибори народних депутатів України відбудуться 26 жовтня 2014 року.

На всіх етапах проведення виборчого процесу від початку виборчої кампанії до оприлюднення її результатів працівники міліції забезпечують громадський порядок у місцях здійснення передвиборчої агітації та інших заходів.

На сьогоднішній день в законодавство України внесені зміни щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян. Також встановлена кримінальна відповідальність не тільки для осіб, які здійснюють підкуп виборців, а й для тих, хто на це погоджується. Факт згоди виборця продати свій голос - злочин. Виборець, який одержав таку пропозицію, повинен від неї відмовитися і повідомити про це в правоохоронні органи, тільки в цьому випадку він буде звільнений від кримінальної відповідальності.

Зокрема, будуть визнаватися злочинними дії, поєднані з прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди на суму, що перевищує 36 грн. 54 коп. (3% від розміру мінімальної заробітної плати) за: відмову від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці більше ніж один раз, голосування за окремого кандидата на виборах або за відмову від голосування, передачу виборчого бюлетеня іншій особі. За такі дії передбачено штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн. (від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), виправні роботи до двох років або обмеження волі на такий же термін.

Згідно Закону України «Про вибори народних депутатів України»:

Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

Напередодні дня голосування та в день голосування передвиборна агітація -забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Забороняється використання приміщень органів державної влади,  органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі.

Забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Забороняється поширення у будь-якій формі матеріалів, що містять заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки, незаконного захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства та розпалювання міжетнічної, расової, національної, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

Забороняється засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог частин п'ятої та десятої статті 72 і частин другої та сьомої статті 73 Закону України «Про вибори народних депутатів України» агітувати голосувати за або не голосувати за партії, кандидатів у депутати чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб'єкта виборчого процесу. Авторам і ведучим телерадіопередач, які є кандидатами у депутати, під час виборчого процесу також забороняється у телерадіопередачах вести передвиборну агітацію.

Забороняється розміщення політичної реклами в одному блоці з комерційною чи соціальною рекламою.

Забороняється розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування.

Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

Якщо Ви виявили факти порушення виборчого процесу на території Куп’янського та Дворічанського районів звертайтесь до чергових частин які працюють в цілодобовому режимі:

Куп’янський МВ: 5-33-44;

Ківшарівський ВМ: 6-46-02;

Дворічанський  ВМ: 7-66-31;

Оперативний штаб по виборам Куп'янського МВ: 5-52-65.

Начальник Куп’янського МВ
полковник міліції                                                                          О.М. Долженко

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/6406 | Переглядів: 111Дата публікації: 12:30 22.10.2014