Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
УВАГА ШАХРАЇ !
УВАГА ШАХРАЇ !

Поділитися новиною:

УВАГА ШАХРАЇ !

Начальник Куп'янського міськвідділу полковник міліції Долженко Олександр Миколайович, з метою попередження, звертається до Вас з інформацією про те, що відносно громадян почастішали випадки скоєння такого виду злочину, як шахрайство

           Регулярні повідомлення правоохоронців у засобах масової інформації про застосування шахраями різноманітних форм обману частково допомагають людям зберегтись від аферистів.

Тільки за 4,5 місяці 2015 року до Куп’янського МВ звернулася 41 особа, які стали жертвами шахраїв.

Наприклад:

09.05.2015 року до мешканця Куп’янського району на мобільний телефон зателефонувала жінка, яка плакала і називала його батьком, а потім через кілька секунд телефон взяла невідома жінка, яка представилась  працівником міліції та повідомила, що його донька збила дитину і знаходиться у міліції. Для вирішення питання та не притягнення її до кримінальної відповідальності треба на банківський рахунок перерахувати кошти у сумі 10000 гривен. Після перерахуванням коштів виявилось що донька нікуди не потрапляла.

 

В квітні місяця поточного року на сайті «OLX» чоловік виклав об’яву щодо продажу автомагнітоли. Нещодавно йому на мобільний телефон надійшов дзвінок від невідомого, який виказав намір її купити і що готов перевести  вказану суму за товар, тільки для цього потрібен номер кредитної картки щоб здійснити переказ. Чоловік назвав цифри картки, але через деякий час йому знову зателефонував злочинець і повідомив, що з невідомої причини кошти зависли у банку. Після чого з іншого номеру відразу зателефонував невідомий і представився співробітником банку і повідомив що виникли проблеми при переказі та для їх усунення треба назвати цифри, строк дії картки та смс -  повідомлення яке надійшло на телефон. Але після всіх операцій «співробітник банку» повідомив, що не виходить переказати гроші на цю картку і запитав чи немає іншої кредитної картки?! Такі самі дії були проведені з картою жінки та її матері. Приблизно через 10 хвилин на телефон надійшло смс - повідомлення що з однієї картки знято гроші, і коли перевірили інші банківські рахунки, то з’ясували що з усіх кридиток знято всі кошти, які складали більше 30000 гривен.

 

Методи заволодіння шляхом обману наступні:

      Злочинець  телефонує на мобільний,  домашній або робочий телефон громадян та представляється співробітником правоохоронного органу і вигадує що син чи донька знаходяться в міліції за скоєння ДТП, вживання наркотиків чи нанесення тілесних ушкоджень і для вирішення питання необхідно передати чи перерахувати кошти на банківський рахунок. Збентежені такою звісткою громадяни передають через таксистів чи перераховують гроші через банкомати і тільки після цього перевіряють отриману інформацію, з’ясовуючи обман.

      Також поширено шахрайство коли злодії представляються співробітником банку і під приводом будь якої банківської операцій:

 -  надання бонусів за кредитами,

 -  запропонування зменшення відсоткової ставки за кредитом,

 -  перерахування коштів для здійснення купівлі та продажу майна,

 -  розблокування кредитної картки,

 запитують номера, строк дії карток та паролі з смс-повідомлень і таким чином заволодівають Вашими коштами.

 

Тому щоб не стати жертвою шахрайства ні в якому разі не перераховуйте гроші у вищевказаних випадках та не повідомляйте номера, строк дії карток та паролі з смс-повідомлень

Працівникам банківських установ категорично заборонено питати у клієнтів інформацію про номера, строк дії карток та паролі з смс-повідомлень, бо вказана інформація є конфеденційною.

Та пам’ятайте, якщо Ви все-таки стали жертвою шахрайства, не зволікайте і негайно звертайтеся із заявою до міліції.

Мобільний телефон чергової частини МВ 0504015282

 

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/6823 | Переглядів: 95Дата публікації: 13:41 19.05.2015