Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
До уваги громадян!
До уваги громадян!

Поділитися новиною:

До уваги громадян!

Про попередження шахрайства під виглядом роботи соціальних служб

Шахраї найчастіше у своїй діяльності орієнтуються на людей похилого віку, оскільки останні довірливіші та при цьому ще і більш беззахисні.

Шахрайства під виглядом працівників органів соціального захисту і благодійних організацій найчастіше пов'язані з проникненням до житла. Користуючись правовою безграмотністю осіб пенсійного віку, під виглядом працівників соціальних служб, шахраї пропонують останнім обміняти кошти на нові купюри, що нібито поступили в серію, приносять субсидії. У таких випадках, жертвами злочинців зазвичай стають громадяни у віці 70-80 років.

Наприклад:

 На днях був зафіксований такий випадок: в вечірню годину до пенсіонера м. Куп’янськ прийшли дві жінки, які представились соціальними працівниками і під приводом допомоги потерпілому, вони своїми хитрощами з’ясували де він зберігає кошти, і доки одна із жінок відволікала власника квартири, інша викрала гроші, які в сумі складали 40 000 гривен

 

 Згідно чинного законодавства, працівники органів соціального захисту населення не мають права здійснювати будь-які операції з грошовими коштами.

Виплата грошової допомоги та компенсацій здійснюється по безготівковому розрахунку через поштові відділення зв’язку або установи банків шляхом перерахування на особистий рахунок громадян за місцем отримання пенсії.

По усіх фактах звернень до громадян незнайомих соціальних працівників з питань виплати надбавок, яких-небудь пільг слід відмовлятися від такого роду дій, до тих пір, поки громадянин не отримає відповідне роз'яснення.

Якщо до вас звернулися особи, які представилися соціальними працівниками і говорять вам про будь-які операції з грошима (обмін, розмін, вилучення із заміною тощо) чи вам стали відомі подібні факти, просимо НЕГАЙНО повідомляти про це міліцію.

Зверніть увагу, що соціальний працівник повинен мати бейджик із фотографією, зазначенням особистих даних (прізвище, ім’я, посада) та печаткою місцевого органу соціального захисту населення та посвідчення особи. Не допускайте спілкування із особами, що представляючись соціальним працівником (робітником) не мають цих документів.

Для попередження фактів шахрайства слід усім літнім людям, їх родичам, опікунам і сусідам бути обачними, не відкривати дверей незнайомим людям, працівниками яких би соціальних служб вони не представлялися, вимагати посвідчення, які мають бути у кожного співробітника органів соціального захисту населення. Родичам і знайомим слід проінформувати літніх людей про витівки шахраїв. А усіх, кому що-небудь відомо про підозрілих осіб, що намагалися або намагаються проникнути в квартири літніх людей, відразу звертатися в міліцію.

Пропозиції для населення по попередженню таких злочинів:

1. Бути уважними, дізнаватися більше про існуючі шахрайські схеми. Пильно відноситися до попереджень від операторів зв'язку (у тому числі і мобільного), правоохоронних органів і засобів масової інформації про схеми обману.

2. Переконуватися в достовірності інформації, отриманої по телефону від невідомих, які представлялися співробітниками органів соціального захисту населення.

3. Вимагати від осіб, які представилися співробітниками соціальних служб, їх посвідчення. Ознайомлюватися з їх змістом, попросивши співробітника зачекати за зачиненими дверима. У разі виникнення питань зв’язатися з органом/організацією, співробітником якого/якої представилася особа.

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/6824 | Переглядів: 105Дата публікації: 13:43 19.05.2015