Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
ПОРАДИ ПРАВООХОРОНЦІВ ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ВУЛИЧНОГО ГРАБІЖНИКА
ПОРАДИ ПРАВООХОРОНЦІВ ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ВУЛИЧНОГО ГРАБІЖНИКА

Поділитися новиною:

ПОРАДИ ПРАВООХОРОНЦІВ ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ВУЛИЧНОГО ГРАБІЖНИКА

Як показує статистика, найчастіше потерпілими становляться жінки або особи похилого віку, оскільки в більшості випадків мова йдеться про раптовий напад, зазвичай, у темних місцях. Основними предметами злочинних посягань є особисті речі громадян, а перше місце в цьому переліку займають мобільні телефони. Потім – жіночі сумочки, гроші, ювелірні прикраси та предмети одягу.

Правоохоронці дають декілька корисних порад як захистити себе від вуличних грабіжників.

Якщо ви ввечері повертаєтесь самі додому, по можливості, уникайте погано освітлених вулиць, скверів, глухих, безлюдних місць, лісопаркових зон, районів будівництв. Якщо ви затримались допізна, зверніться з проханням до близьких або знайомих зустріти вас біля зупинки автобуса та провести до будинку.

Як показує практика, грабіжник здійснює напад на потерпілого зі спини та одразу втікає, тому в подальшому впізнати останнього практично неможливо.

Тому:

- якщо у темний час доби ви відчуваєте, що вас переслідують, потрібно різко повернутися у зворотній бік та спробувати якомога детальніше запам’ятати зовнішність цього чоловіка. Зробіть все можливе, щоб пропустити його вперед. Якщо не вийшло, вдайте, що у вас призначена зустріч з чоловіком, братом;

- створюйте якомога більше шуму: кричіть, вдарте по машині, що стоїть поряд, щоб спрацювала сигналізація;

-  мобільні телефони потрібно носити в кишенях, бажано таких, що закриваються, на крайній випадок в сумках.

Якщо ви стали жертвою грабіжника або свідком пограбування, негайно повідомте про це у поліцію за телефоном «102». В цьому випадку вірогідність затримання злочинця по «гарячих слідах» набагато вища, ніж через деякий час.

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/8072 | Переглядів: 94Дата публікації: 09:35 10.03.2016