Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

полковник поліції

Долженко Олександр Миколайович

Відповідь заявникам
Посилання


«Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»
«Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»

Поділитися новиною:

«Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»

Нажаль, в сьогодення насильство в сім’ях стало майже буденним явищем. Потерпілими від нього здебільшого стають жінки та діти. Близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними, бо їх жертви або не бажають, або соромляться повідомляти до поліції про такі факти. Тож, поліцейські постійно працюють у напрямку попередження та викриття таких правопорушників з подальшим їх притягненням до відповідальності. Дільничний офіцер поліції найбільш тісно співпрацює з населенням, тому той, хто потерпає від домашнього насилля звертається по допомогу насамперед до них. І головне завдання дільничного в цьому напрямку – ефективна профілактична робота.

На сьогоднішній день в Куп’янському відділу поліції на профілактичному обліку перебуває 228 осіб як такі, що вчиняють насильство в сім’ї, - розповідає начальник сектору превенції Сергій Чернишов. – Ми відразу ставимо їх на облік, бо ця категорія осіб схильна до вчинення не тільки правопорушень, а й тяжких злочинів».

Якщо до поліції звернувся хтось з членів родини та повідомив про насильство в сім’ї – негайно на виклик направляється дільничний офіцер. За умови, якщо потерпілому не завдано тілесних ушкоджень – на порушника складається протокол за ст. 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї) Кодексу України про адміністративні правопорушення, за 03 місяці поточного року поліцейськими за цією статтею вже було складено 117 протоколів. 

«Такі протоколи направляються до суду для прийняття рішення і покарання винного, - продовжує Сергій Чернишов. – Санкція статті передбачає відповідальність від сплати штрафу до адміністративного арешту. Також, правопорушники відразу ставляться на облік. І вже протягом року їх контролюють дільничні за місцем мешкання. Якщо порушник виправляється – то його знімають з обліку. Якщо ні – облік подовжується».

З метою забезпечення належної взаємодії органів і установ, які здійснюють заходи з попередження насильства в сім'ї, працівниками поліції введено в практику щомісячний обмін інформацією із зацікавленими службами, завдяки чому були досягнуті певні позитивні результати.

Звичайно, краще, коли конфліктна ситуація в сім’ї вирішується спокійно, без втручання поліції та інших сторонніх людей. Але якщо мирним шляхом подолати агресію не вдається, інспектори поліції радять: не зволікайте, не бійтеся і звертайтесь по допомогу до правоохоронців. Якщо ви є очевидцем насильницьких дій ваших сусідів чи знайомих, а особливо до дітей – не залишайтесь байдужими, повідомте в поліцію. Адже жертви сімейного насильства у більшості випадків не в змозі захистити себе самі.

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/8160 | Переглядів: 142Дата публікації: 09:36 03.04.2016
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Опитування
Як Ви оцінюєте діяльність працівників поліції:

Достатньо добре

Задоволений

Скоріш задоволений

Скоріш не задоволений

Не задоволений


Чи довіряєте Ви співробітникам Куп’янського відділу поліції:

ТАК

НІ


Що на Вашу думку треба поліпшити в діяльності поліції:

Якість розгляду звернень громадян

Ставлення працівників до громадян (ввічливість, тактовність)

Бажання поліцейських допомогти, уважність

Швидкість реагування на заяви та повідомлення

Все влаштовує

Інше


Чи задоволені Ви роботою поліції під час виклику і первинного контакту на місці події:

Задоволений

Незадоволений

Інше


Чи залишились Ви задоволені розглядом звернення та прийнятого по ньому рішення:

Задоволений

Скоріш задоволений

Скоріш не задоволений

Не задоволений

Інше


Результати опитувань