Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
"Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»
\"Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»

Поділитися новиною:

"Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»

Нажаль, в сьогодення насильство в сім’ях стало майже буденним явищем. Потерпілими від нього здебільшого стають жінки та діти. Близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними, бо їх жертви або не бажають, або соромляться повідомляти до поліції про такі факти. Тож, поліцейські постійно працюють у напрямку попередження та викриття таких правопорушників з подальшим їх притягненням до відповідальності. Дільничний офіцер поліції найбільш тісно співпрацює з населенням, тому той, хто потерпає від домашнього насилля звертається по допомогу насамперед до них. І головне завдання дільничного в цьому напрямку – ефективна профілактична робота.

На сьогоднішній день в Куп’янському відділу поліції на профілактичному обліку перебуває 216 осіб як такі, що вчиняють насильство в сім’ї, - розповідає т.в.о.заступника  сектору превенції Артур Кряж – Ми відразу ставимо їх на облік, бо ця категорія осіб схильна до вчинення не тільки правопорушень, а й тяжких злочинів».

Якщо до поліції звернувся хтось з членів родини та повідомив про насильство в сім’ї – негайно на виклик направляється дільничний офіцер. За умови, якщо потерпілому не завдано тілесних ушкоджень – на порушника складається протокол за ст. 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї) Кодексу України про адміністративні правопорушення, за 03 місяці поточного року поліцейськими за цією статтею вже було складено 283 протоколів. 

«Такі протоколи направляються до суду для прийняття рішення і покарання винного, - продовжує Сергій Чернишов. – Санкція статті передбачає відповідальність від сплати штрафу до адміністративного арешту. Також, правопорушники відразу ставляться на облік. І вже протягом року їх контролюють дільничні за місцем мешкання. Якщо порушник виправляється – то його знімають з обліку. Якщо ні – облік подовжується».

З метою забезпечення належної взаємодії органів і установ, які здійснюють заходи з попередження насильства в сім'ї, працівниками поліції введено в практику щомісячний обмін інформацією із зацікавленими службами, завдяки чому були досягнуті певні позитивні результати.

Звичайно, краще, коли конфліктна ситуація в сім’ї вирішується спокійно, без втручання поліції та інших сторонніх людей. Але якщо мирним шляхом подолати агресію не вдається, інспектори поліції радять: не зволікайте, не бійтеся і звертайтесь по допомогу до правоохоронців. Якщо ви є очевидцем насильницьких дій ваших сусідів чи знайомих, а особливо до дітей – не залишайтесь байдужими, повідомте в поліцію. Адже жертви сімейного насильства у більшості випадків не в змозі захистити себе самі.

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/9121 | Переглядів: 127Дата публікації: 13:30 06.12.2016