Начальник Куп`янського відділу

поліції ГУНП України

в Харківській області

підполковник поліції

Вереітін Сергій Володимирович

Відповідь заявникам
Посилання


Пошук
"Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»
\"Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»

Поділитися новиною:

"Працівники поліції проводять роботу по попередженню насильства в сім’ї»

Нажаль, в сьогодення насильство в сім’ях стало майже буденним явищем. Потерпілими від нього здебільшого стають жінки та діти. Близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними, бо їх жертви або не бажають, або соромляться повідомляти до поліції про такі факти. Тож, поліцейські постійно працюють у напрямку попередження та викриття таких правопорушників з подальшим їх притягненням до відповідальності. Дільничний офіцер поліції найбільш тісно співпрацює з населенням, тому той, хто потерпає від домашнього насилля звертається по допомогу насамперед до них. І головне завдання дільничного в цьому напрямку – ефективна профілактична робота.

На сьогоднішній день в Куп’янському відділу поліції на профілактичному обліку перебуває 215 осіб як такі, що вчинили насильство в сім’ї. Так наприклад: нещодавно 31- річний мешканець смт. Ківшарівка,  Куп`янського району незважаючи на те що в домі дитина, в адресу своєї жінки висловлювався нецензурною лайкою, бив з усієї сили по меблям, гучно кричав, погрожував фізичною розправою. На чоловіка складено надміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП.

Якщо до поліції звернувся хтось з членів родини та повідомив про насильство в сім’ї – негайно на виклик направляється дільничний офіцер. За умови, якщо потерпілому не завдано тілесних ушкоджень – на порушника складається протокол за ст. 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї) Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

 Також, правопорушники відразу ставляться на облік. І вже протягом року їх контролюють дільничні офіцери поліції за місцем мешкання. Якщо порушник виправляється – то його знімають з обліку. Якщо ні – облік подовжується».

З метою забезпечення належної взаємодії органів і установ, які здійснюють заходи з попередження насильства в сім'ї, працівниками поліції введено в практику щомісячний обмін інформацією із зацікавленими службами, завдяки чому були досягнуті певні позитивні результати.

Щоб уникнути домашнього насильства і дітям і дорослим потрібно засвоїти кілька порад щодо поліпшення мікроклімату в родині. Насамперед, намагайтеся робити зауваження одне одному лише наодинці, тактовно і делікатно. Не провокуйте конфліктні ситуації. Зупиніться у гніві – розумний не той, хто правий, а хто своєчасно припинив сварку. Умійте робити крок до примирення. Не забувайте дякувати за найменшу послугу. Частіше ставте себе на місце своїх домочадців. Запам’ятайте, що Ваші рідні дивляться на світ своїми очима. Безперечно, інакше ніж Ви. Станьте другом друзів ваших рідних. Для всіх цікавіше й безпечніше, коли друзі спільні. 

Звичайно, краще, коли конфліктна ситуація в сім’ї вирішується спокійно, без втручання поліції та інших сторонніх людей. Але якщо мирним шляхом подолати агресію не вдається, інспектори поліції радять: не зволікайте, не бійтеся і звертайтесь по допомогу до правоохоронців. Якщо ви є очевидцем насильницьких дій ваших сусідів чи знайомих, а особливо до дітей – не залишайтесь байдужими, повідомте в поліцію. Адже жертви сімейного насильства у більшості випадків не в змозі захистити себе самі.

 

Web-адреса: mvs.kupyansk.info/news/id/9596 | Переглядів: 126Дата публікації: 14:51 30.01.2017